A Rosa Rugosa Thunb melléktermékéből származó bioaktív vegyületek illékony és polifenol összetevőinek, valamint antimikrobiális, antioxidáns és tirozináz gátló hatásának meghatározása. Var. Plena Regal tea

May 06, 2023

Absztrakt

Háttér: A Rosa rugosa Thunb. fitokémiai összetevői és biológiai aktivitásai. var. plena Regal virágsejt nedvet (RFCS) vizsgáltak.

A vonatkozó tanulmányok szerintcistancheegy közönséges gyógynövény, amelyet "az életet meghosszabbító csodanövényként" ismernek. Fő összetevője azcisztanozid, melynek különféle hatásai vannak, mint plantioxidáns, gyulladáscsökkentő, ésaz immunrendszer működésének elősegítése. A cistanche és a bőrfehérítés közötti mechanizmus a cistanche antioxidáns hatásában rejlikglikozidok. Az emberi bőrben a melanint a tirozin oxidációja katalizáljatirozináz, és az oxidációs reakcióhoz oxigén részvétele szükséges, így a szervezetben lévő oxigénmentes gyökök fontos tényezővé válnakbefolyásolja a melanintermelést. A Cistanche cisztanozidot tartalmaz, amely antioxidáns, és csökkentheti a szabad gyökök képződését a szervezetben, ígygátolja a melanin termelését.

cistanche portugal

Kattintson a Cistanche tabletta előnyei elemre

További információért:

david.deng@wecistanche.com WhatApp:86 13632399501

Mód:Az illékony összetevőket, például a linalolt, a fenil-etil-alkoholt, a citronellolt és a -bisabololt a GCMS azonosította. A hiperozid, kaempferol-3-O-rutinozid, rutin és luteolin tartalmát, valamint a teljes flavonoid tartalmát az RFCS-ben HPLC-vel és HPLC-MS-sel határoztuk meg. A teljes polifenol tartalmat Folin-Ciocalteu kolorimetriás módszerrel határoztuk meg. Az RFCS és a standardok antioxidáns aktivitását DPPH és ABTS gyökfogó tesztekkel értékeltük. A rózsaminták és a standard anyag tirozináz gátló aktivitását spektrofotometriás módszerrel határoztuk meg. Az RFC-k antimikrobiális hatásait a minimális gátló koncentrációk (MIC) és a minimális baktericid koncentrációk (MBC) vagy a minimális fungicid koncentrációk (MFC) alapján értékelték.

Eredmények:A rózsafrakció magas biológiailag aktív összetevőket tartalmazott. Az RFCS-ben az illékony vegyületek össztartalma körülbelül 48,21 ± 2,76 ng/ml volt. A teljes fenolsavtartalom és az összes flavonoid tartalom rendre 0,31 ± 0.01 mg/mL és 0,43 ± 0,01 mg/ml volt. IC50-értéke a DPPH-tesztben 1120 ± 42 ug/ml volt, az ABTS gyökfogó aktivitására vonatkozó IC50-értéke pedig 1430 ± 42 ug/ml. Az RFCS erősen gátolta az L-tirozin oxidációját 5170 ± 2 µl/m IC50 értékkel. . Minden RFCS-ben azonosított vegyület széles spektrumú antimikrobiális aktivitást mutatott. A F. nucleatum volt a leginkább fogékony az RFCS-re, 64 ug/ml MIC-vel és 250 ug/ml MBC-vel.

Következtetések:Rózsaszerű aromája miatt a fenil-etil-alkohol linalollal kombinálható természetes bőrfehérítő szerként és bőrápoló adalékként a gyógyszeriparban.

Kulcsszavak:RFCS, Fitokémiai összetevők, antioxidáns, antimikrobiális, tirozináz gátló hatás

Háttér

A Rosa rugosa Thunb virága. var. A plena Regal nemcsak parfümgyártásban használatos, hanem egészséges élelmiszerként és gyógyszerként is használják az ázsiai országokban évezredek óta. Ezenkívül a rózsa olyan aktív anyagokat is tartalmaz, mint az illóolajok, polifenolok, flavonoidok és antocianin, amelyek antimikrobiális, gyulladáscsökkentő, hipoglikémiás és antioxidáns hatásukról ismertek [1–4]. A rózsa sokféle formában fogyasztható, például rózsatea, rózsa sütemény és rózsaolaj. A rózsatea vagy a szárított virágszirmok előállítása a rózsavirágok (Rosa rugosa cv. Plena) alacsony hőmérsékleten történő szárításával a "rózsavirág sejtnedvének" (RFCS) nevezett kondenzátumot eredményez. Az RFCS ártalmatlanítása nagy erőforrás-pazarlást jelent magas polifenol- és rózsa illóolaj-tartalma miatt, amely nagyon magas biológiai aktivitással rendelkezik. Ezenkívül környezetszennyezést okozhat az RFCS nem megfelelő ártalmatlanítása, mivel nehéz lebontani. Emellett az illóolajok és polifenolok a gyógyszer-, kozmetikai és élelmiszeripar aktív összetevői. 1 kg nyers rózsaszirom vagy virágbimbó anyag szárítása kb. 0,2 l kondenzátumot eredményezhet. Körülbelül 40,000 kg rózsa virágbimbót és 20,{10}} kg szirmot használnak fel egy ipari mikrohullámú szárítási ciklusonként csak Pingyinben. Eddig egyetlen tanulmány sem számolt be megfelelő módszerről az RFCS és a benne található bioaktív vegyületek ártalmatlanítására.

A rózsaolaj desztillációs szennyvíz (RODW) a szárított rózsavirágok rózsaolaj előállításához végzett gőzdesztillációjának egy másik mellékterméke. Korábbi tanulmányok során a RODW-t koncentrálták, hogy polifenollal dúsított maradékot hozzanak létre, amely nem illékony fenolos vegyületeket tartalmaz [5]. Ezenkívül a RODW polifenolfrakciója erősen gátolja a gomba tirozinázt (IC5{5}} értéke 0,41 ug/ml) [6]. Így a RODW-ben található polifenolok bioaktív anyagként használhatók a hiperpigmentáció enyhítésére.

Az élelmiszerrel összefüggő patogén baktériumok csak az Egyesült Államokban évente több millió embernél okoznak élelmiszer eredetű megbetegedéseket, sőt több száz halálesetet is, és az ezzel járó költségek összesen körülbelül 2,4 milliárd dollárt tesznek ki [7]. Így az egészséges, nem mérgező és hatékony antimikrobiális szerek iránti növekvő kereslet inspirálta a többfunkciós, természetesen előállított élelmiszer-adalékanyagok kutatását. Bár a rózsaolaj elsősorban antimikrobiális hatásukról ismert illóolajokat tartalmaz [8], az RFC-k antimikrobiális hatásait nem vizsgálták.

A virágokban lévő fenolvegyületek és illékony anyagok erős biológiai hatással rendelkeznek, például antioxidáns és tirozináz gátló hatásúak [9]. A tirozináz aktivitás gátlására szolgáló további módszerek kidolgozása aktív kutatási terület a funkcionális kozmetikumokban és az élelmiszeriparban a tirozináz fehérítő hatása és a barnulás szabályozására való képessége miatt [10, 11]. Az antioxidánsok csökkenthetik az egészségügyi problémák, például a rák, az öregedés és az érelmeszesedés kockázatát a reaktív oxigénfajták (ROS) szintjének csökkentésével [12]. Egyes antioxidánsokról, például az aszkorbinsavról is beszámoltak fehérítő hatásról [11].

Előzetes tesztünkben a Rosa rugosa Thunb-ból származó RODW antimikrobiális, antioxidáns és tirozináz gátló hatásait vizsgáltuk. var. plena Regal értékelték [13]. A Rosa rugosa cv.-ből származó RFC-k fitokémiai összetételét és biológiai aktivitását vizsgáló szakirodalom azonban nem tartalmaz jelentést. Plena. Ebben a vizsgálatban (1) az összes fenol-, flavonoid-, teljesen szilárd- és illóanyag-tartalmat vizsgáltuk; (2) megvizsgáltuk az egyes hatóanyagok és az RFCS antibakteriális (hat törzs) és gombaellenes (egy törzs) aktivitását, antioxidáns és tirozináz gátló aktivitását. Eredményeink hozzájárulnak a rózsák értékének javításához a gyógyászati ​​és kozmetikai termékek területén [13–16].

Mód

Vegyszerek

A fenil-etil-alkoholt, -bisabololt, -terpineolt, citronellolt, mikonazol-nitrátot, hidroklorid-tetraciklint, mentolt és kámfort a J&K Scientific Ltd.-től (Peking) vásároltuk. A kojsavat, a hiperozidot, a kvercetint, a gallusavat, a kaempferol-3-O-acetil-glukozilramnozidot és a kaempferol-3-O-glükozidot a Sigmától (Sanghaj, Kína) vásároltuk. Anaerob véragar alaptápközeget (CDC), actinomycete táptalajt (GAM táptalajt), agyszív infúziós (BHI) táptalajt és tápanyag-agart a Suolaibao Biotech Co., Ltd.-től (Peking, Kína) szereztük be. A fennmaradó vegyszerek analitikai vagy kromatográfiás minőségűek voltak.

cistanche in urdu

Minta előkészítés 

Rosa rugosa Thunb. var. plena Regal a Fragrant Rose Biological Technology Co., LTD-től származott Pingyinben. A mintákat az elemzések előtt 0,42 μm-es mikroszűrő membránon szűrtük át. Az RFCS teljes szilárdanyag-tartalmát fagyasztva szárítással értékeltük. A Rosa rugosa Thunb. var. plena Regalt Guo vezető agronómus azonosította, és megerősítette a 0712-es számú utalványmintában, amelyet a Herbáriumban (Pingyin Institute of Rose Sciences) helyeztek el.

HPLC elemzések

A polifenol összetevők koncentrációját az extraktumban HPLC és UV analízissel határoztuk meg. A HPLC berendezés egy LC-20A HPLC rendszer volt (Shimadzu Corporation, Kyoto, Japán), és Ultrasphere 5 C18 oszloppal (4,6 mm × 250 mm, Ultrasphere Co., Ltd., Berkshire, Egyesült Királyság) volt felszerelve. ). A mozgófázis víz (A) és acetonitril (B) gradiens elúciója volt, és a következőképpen programoztuk: 10 százalék B-vel kezdve 10 percig, 10-25 százalék B-vel 15 és 20 perc között, 25-30 százalék B-vel 20 perc között. és 25 perc, 30-60 százalék B 25 és 50 perc között, 60-10 százalék B 50 és 51 perc között, és 10 százalék B 51 és 55 perc között. A mozgófázis áramlási sebességét 1 ml/perc értéken tartottuk, a detektor hullámhosszát 350 nm-re, az oszlopkemencét 25 fokra állítottuk be, a minta injektált térfogata 10 μL volt.

HPLC-ESI-MS körülmények

Az elektrospray ionizációs (ESI) tömegspektrometriás (MS) adatokat Agilent-LC-1100 készüléken (Agilent, USA) vettük fel. A HPLC-ESI-MS analízis HPLC körülményei a fent leírtak voltak. Az ESI paraméterek a következők voltak: az ütközési gáz (N2) áramlási sebességét 10 ml/perc értéken tartottuk, az oszlopkemence 25 fokos, az adatok gyűjtése negatív ion módban [MH]−, a pásztázás m/z 50 felett történt. –2000, a permetezési feszültség 4,5 kV, a kapilláris feszültség 10 V, a kapilláris hőmérséklet 250 fok volt. A mintában lévő komponenseket tömegspektrális adataik és retenciós idejük alapján azonosították.

GC/MS analízis

Az RFCS illékony összetevőit egy Shimadzu GC/MS modell QP2010 Ultra rendszerrel határoztuk meg, amely Rtx-5MS (30 m × 0,25 mm, filmvastagság 0,25 μm) kapilláris oszlop. A sütő programja a következő volt: indulás 60 fokról, felfűtés 120 fokra 1,7 C/perc sebességgel, felfűtés 200 fokra 2,5 fok/perc sebességgel, fűtés 260 fokra 8 fok/perc sebességgel, ill. végül 260 fokon tartva 2 percig. Héliumot használtunk vivőgázként, és az áramlási sebesség 1,0 ml/perc volt. Az injektor és a detektor hőmérsékletét 250 fokon, illetve 280 fokon tartottuk. Az osztott injekciót osztott üzemmódban végeztük. Az ionforrás hőmérséklete 250 fok, ionizációs energiája 70 eV volt. A tömegtartomány 35-500 Da volt. A mintában lévő komponenseket tömegspektrális adataik és retenciós idejük alapján azonosították.

Standard görbék elkészítése

A fenil-etil-alkohol (2,23 mg), a -bisabolol (2,1 mg), -terpineol (5,23 mg), a citronellol (1,52 mg), a mentol (1,32 mg) és a kámfor oldatait külön-külön készítettük el 1 ml acetonitrilben. Ezt követően a törzsoldatokat tízezer-egymilliárdszorosára hígítottuk etil-acetáttal, és minden mintából 1 μl-t GS/MS-sel elemeztünk. A kojsav (1,12 mg), a hiperozid (1,07 mg), a kvercetin (1,07 mg), a galluszsav (1,29 mg) és a kaempferol-3-O-acetil-glükozilramnozid (1,15 mg) oldatait külön-külön készítettük el 1 ml metilben. alkohol. A törzsoldatokat metil-alkohollal 2-szeresére hígítottuk, és mindegyik oldatból 10 µl-t HPLC-vel elemeztünk. A munkaoldat minden egyes koncentrációját háromszor analizáltuk. A kalibrációs görbéket a csúcsterületek és az egyes standardok koncentrációjának függvényében ábrázoltuk. Az egyes minták referenciaanyag-tartalmát a kalibrációs görbék segítségével számítottuk ki.

cistanche supplement review

Összes fenol-, flavonoid- és összes szilárdanyag-tartalom meghatározása

Az RFCS összes fenoltartalmát Folin-Ciocalteu kolorimetriás módszerrel határoztuk meg [17]. A fenolos anyag teljes tartalmát a galluszsav standard görbéjéhez viszonyítva határoztuk meg. Az RFCS minták összes flavonoid tartalmát HPLC-vel értékeltük ki, amely megadta az összes vizsgált flavonoid vegyület teljes mennyiségét. Egy 10- ml-es RFCS-mintát fagyasztva szárítottunk a teljes szilárdanyagtartalom meghatározására. Minden meghatározást három példányban végeztünk.

Antioxidáns tulajdonságok

DPPH gyökfogó aktivitás

Az RFCS és a standardok antioxidáns aktivitását a DPPH gyökfogó aktivitásával értékelték egy korábban ismertetett módszer kissé módosított változatával [18]. Röviden, 10 μL-es alikvot rózsamintákat (1000 ug/ml-től 62,5 ug/ml-ig) összekevertünk 190 μl 0,4 mM DPPH-t tartalmazó 50%-os etanollal, és sötétben inkubáltuk. 30 perc. A felülúszók alikvotjait (100 μL) egy 96-lyukú mikrolemezre vittük, és mindegyik abszorbanciáját 517 nm-en rögzítettük Spectramax Plus384 UV-Vis spektrofotométerrel (Molecular Devices, Sunnyvale, California, USA). Pozitív kontrollként aszkorbinsavat (1000 ug/ml-0,05 ug/ml), negatív kontrollként pedig minta nélküli DPPH-oldatot használtunk. Meghatároztuk az IC50 értékeket, amelyek a rózsaminták és a standard anyag azon koncentrációit képviselik, amelyeknél a DPPH gyök 50 százaléka gátolt. A teszteket három párhuzamosban végeztük el, és a DPPH eltávolítás százalékos arányát a következő egyenlet segítségével számítottuk ki.

Gátlás (százalék) ){{0}}{(H0 - H)/}H0×100
H: Az RFCS és a szabványok abszorbanciája;
H0: A vak abszorbanciája

Az ABTS gyökfogó képességének meghatározása

Az RFCS ABTS vizsgálatát egy korábban ismertetett módszer módosított változata szerint végeztük [19]. Röviden, a törzsoldatokat egyenlő mennyiségű 7,4 mM ABTS● plusz oldat és 2,6 mM kálium-perszulfát oldat összekeverésével állítottuk elő, és az elegyet szobahőmérsékleten 12 órán át sötétben inkubáltuk. Ezután az oldatot 1 ml ABTS● plus oldattal egyensúlyba hoztuk, amely pozitív kontrollként 5{11}} százalékos etanolt tartalmazott. Az oldat abszorbanciája 734 nm-en 1,17 ± 0.02 egység volt. A rózsaminták alikvotjait (10 μL) (1000 ug/ml-től 62,5 ug/ml-ig) összekevertük 1,0 ml hígított ABTS• plus oldattal. Az elegyet erőteljesen keverjük és 30 °C-on 30 percig inkubáljuk. Az abszorbanciát ezután 520 nm-en, 734 nm-es gerjesztési hullámhosszon mértük spektrofotométerrel. A pozitív standard a Trolox volt (2000 ug/ml-től 0,05 ug/ml-ig).

Gátlás( százalék)={(Vak abszorbanciája – A minta abszorbanciája)/Vakpróba abszorbanciája} × 100

A tirozináz gátló aktivitás meghatározása

A rózsaminták és a standard anyag tirozináz gátló aktivitását spektrofotometriás módszerrel határoztuk meg [17]. Először minden mintából 300 μl-es, különböző koncentrációjú alikvotokat (1000 ug/mL-től 62,5 ug/ml-ig) hígítottunk 700 µl 0,175-tel. M nátrium-foszfát puffert (pH 6,8), majd 1,0 ml 10 mM DOPA oldatot és 1,0 ml gomba tirozinázt (220 egység/ml) adtunk hozzá. Vak referenciaként etanolt (300 µl, 50 százalék) és kójsavat (2000 ug/ml-től 0,1 ug/ml-ig) használtunk pozitív standardként. A reakcióelegyet vortexeljük, és 15 percig 37 fokon tartjuk, majd a dopakróm abszorpciós maximumát (479 nm-re beállítva) mikrolemez-leolvasóval (Molecular Devices, Sunnyvale, California, USA) mérjük. A teszteket három párhuzamosban végeztük, és a tirozináz gátlási aktivitás értékét a fent leírtak szerint számítottuk ki.

Antimikrobiális tulajdonságok

Antibakteriális és gombaellenes vizsgálatok

Az antimikrobiális aktivitást Xue [20] által leírt módszerrel mérték. Az összes standard törzset a Guangdong Microbiology Culture Center-től (Guangzhou, Kína) szereztük be. A Listeria ivanoviit (ATCC 19119) BHI-ben, Salmonella enteritidist (ATCC 14028), Staphylococcus aureust (ATCC 25923) és Escherichia colit (ATCC 25922) tápagarban (NA) tenyésztettünk 24 órán át 37 fokon. A Candida albicanst (ATCC 10231) PHB-ben tenyésztettük 37 fokon 24 órán át. A Propionibacterium acnes-t (ATCC 6919) és a Fusobacterium nukleáris um-t (ATCC 10953) CDC agarban tenyésztettük 37 fokos hőmérsékleten 48 órán át YQX-II anaerob inkubátorban (Sanghaj, Kína). A végső sejtszám 1 ml táptalajban körülbelül 106 telepképző egység (CFU/ml) volt. A gombák és baktériumok elleni pozitív kontrollként mikonazol-nitrát és tetraciklin hidroklorid 10 mg/ml-es vizes oldatát alkalmaztuk.

maca ginseng cistanche

A minimális gátló koncentráció (MIC) és a minimális baktericid koncentráció (MBC) vagy a minimális fungicid koncentráció (MFC) meghatározása

A MIC és MBC vagy MFC értékeket Xue által korábban leírtak szerint határoztuk meg. Röviden: Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Salmonella enteritidis, Fusobacterium nucleatum és Candida albicans 100 μl-es hígítását (körülbelül 100, 000 CFU/ml) táplevesben, valamint a Listeria ivanovium-t mikrobaktériumokba és Propioniterobaktériumokba inokulták. tányérok. Ezután a vizsgált vegyület oldatainak 100 μl-es aliquotjait adtuk a táplével kétszeres sorozathígítás után (2 mg/ml-ről 3 ug/ml-re). Kontrollként 5% (v/v) DMSO-t tartalmazó húsleveseket használtunk. A Petri-csészéket 37 fokon 24 órán át inkubáltuk, kivéve a Propionibacterium acnes és a Fusobacterium nucleatum esetében, amelyeket 37 fokon 48 órán át inkubáltunk. A MIC-t a minta legalacsonyabb koncentrációjaként jegyezték fel, amely nem mutat kimutatható növekedést. Annak érdekében, hogy meghatározzuk az MBC vagy MFC értékeket a baktériumok vagy gombák növekedésének hiányára, a tesztvegyületek 10 μl szubgátló koncentrációját CDC vagy GMA agar lemezeken inkubáltuk 24 vagy 48 órán keresztül. Minden meghatározást három példányban végeztünk.

Adatelemzés

Az adatok három ismétlés átlaga ± standard deviáció. Az SPSS 13.0, illetve a Sigma Plot 10.0 módszerrel végzett egyirányú ANOVA-t a Duncan-féle többszörös tartományteszttel elemeztük számítógéppel (Lenovo, Yangtian B). 41) Win 7 operációs rendszerrel van felszerelve. A <0,05 p-értéket statisztikailag szignifikánsnak határoztuk meg.

Eredmények és vita

Az illékony anyagok tartalma

Mivel az RFCS minták specifikus rózsaillattal rendelkeztek, elemeztük és összehasonlítottuk az etil-acetátos kivonat illékony komponenseit. Az RFCS etil-acetátos kivonat illékony komponenseinek tartalmát GC/MS módszerrel határoztuk meg, és négy standard görbével összehasonlítva analizáltuk, és az eredményeket ng/ml-ben fejeztük ki.

Egyszerre hat fő komponenst azonosítottunk standard retenciós idejük és MS ionfragmenseik alapján. A referenciaanyag GC-kromatogramja RFC-ben az 1. ábrán látható. Az egyes minták egyes elemeinek tartalma az 1. táblázatban látható. Amint az 1. ábrán látható, hat vegyületet sikerült sikeresen elválasztani a gradiens hőmérsékleti programban. Az RFCS-ben az illékony vegyületek össztartalma hozzávetőleg 48,21 ± 2,76 ng/ml volt, és hat fő illékony vegyület, köztük a fenil-etil-alkohol (40,48 ± 2,24 ng/ml), a citronellol (7,83 ± {{) 16}},77 ng/ml), -bisabololt (0.08 ± 0,01 ng/ml) és fenil-etil-acetátot (11,20 ± 0,89 ng/ml) azonosítottak (két csúcsot nem sikerült elérni azonosított, és a linalool tartalma ritka). A RODW-ben, a GC-MS-ben, pontosabban a HS-SPME/GC/MS-ben található illékony vegyületekkel kapcsolatos korábbi tanulmányokban a technikákat széles körben alkalmazták [13, 21–24]. Ezekkel a korábbi tanulmányokkal ellentétben tanulmányunk a komponensek abszolút tartalmáról számol be. Bár az illékony vegyületek széles skálája volt, a domináns komponensek között nem volt különbség. Az RFCS fő illékony vegyületei a monoterpén-alkoholok (citronellol, linalool és fenil-etil-alkohol, amelyek a kis rózsákra jellemzőek). Az RFC-k domináns komponenseinek típusai hasonlóak a RODW-éhoz, de a komponensek tartalmában jelentős különbség van [13]. E különbségek egyik lehetséges oka az, hogy a legtöbb illékony komponens elveszett a rózsatea szárítási folyamata során.

cistanche norge

Összes fenol-, flavonoid- és szilárdanyag-tartalom

A flavonoidok, retenciós idejük és a standard vegyületek HPLC-vel meghatározott kalibrációs görbéi RFCS-ben a 2. ábrán láthatók. A flavonoidok kalibrációs görbéit és regressziós együtthatóit a 2. táblázat mutatja be. Azt találtuk, hogy a referenciavegyületek jó linearitást mutattak (R2 nagyobb vagy egyenlő, mint 0,997). Az RFCS három fő összetevőt tartalmaz, nevezetesen hiperozidot (0,18 ± 0.01 mg/ml), kaempferol{{10}}O-t. -rutinozott (0,12 ± 0.{{20}}1 mg/ml), és rutin (0,23 ± 0). 01 mg/ml). A teljes fenoltartalom 0,31 ± 0,01 mg/ml és az összes flavonoid tartalom 0,43 ± 0,01 mg/ml volt. A teljes szilárdanyag-tartalom RFCS-ben 1,45 ± 0,04 mg/ml volt.

Korábbi tanulmányok arról számoltak be, hogy a rózsa rugosa teában a domináns fenol- és flavonoidvegyületek a galluszsav, a katechin, az epikatekin és a kvercetin, a Rosa rugosa tea polifenol kivonat teljes polifenol- és flavonoidtartalma pedig 875,2 mg/g és 610,3 mg/g volt. , illetve [1]. Ezenkívül a RODW gyantafrakcióiban rutint, mulflorin B-t, hiperozidot, kempferolt és ellagsavat is találtak [6]. Továbbá, a korábbi vizsgálatokkal ellentétben, bár vizsgálatunk HPLC-MS-t használt a RODW fenol- és flavonoidvegyületeinek meghatározására, a domináns vegyületek közül csak az egyiket, a kaempferol-3-O-rutinozidot találták meg ebben és a korábbi vizsgálatokban [6 , 13]. Az RFCS-ben HPLC-vel egyik fenolvegyület sem mutatható ki elsősorban azért, mert az RFCS-ben a fenolok és flavonoidok koncentrációja nagyon alacsony, így HPLC-vel nem mutathatók ki. Az RFCS-ben lévő szilárd anyagok kis molekulák keverékei voltak.

cistanche nedir

does cistanche work

Antioxidáns kapacitás 

A 3. táblázat az RFCS és a standard vegyületek DPPH IC50 értékeit mutatja be. A flavonoidok IC50 értéke < 1 ug/ml, beleértve a hiperozidot is (IC50 értéke 0,695 ± 0.021 ug/mL ), kaempferol-3-O-rutinozid (IC50 értéke 0,808 ± 0.024 ug/ml) , rutin (IC50 értéke 0,715 ± {{60}.017 ug/ml) és luteolin (IC50 értéke 0,507 ± 0,015 ug/mL), erősebb DPPH gyökfogó aktivitást mutatott, mint az RFCS (IC50 érték 1120 ± 42 ug/ml). Az egyes illékony vegyületek, például a linalool, a fenil-etil-alkohol, a citronellol és a -bisabolol gyenge gyökfogó aktivitást mutattak, IC50-értékük >10,000 ug/ml. Korábbi jelentések szerint a különböző természetes termékek, köztük a rózsatermékek antioxidáns hatását a fenolos vegyületek tartalmának tulajdonították [25, 26]. Az ABTS gyökvizsgálatot arra is használják, hogy értékeljék a hidrogént adományozó és láncbontó antioxidánsok gyökfogó aktivitását számos természetes termékben [27, 28]. A táblázat szerint. A 3. ábrán az egyes vegyületek és az RFCS ABTS gyökfogó aktivitását ug/ml-ben fejezzük ki. A korábbi munkákkal összhangban a flavonoidok szignifikánsan magasabb gyökellenes aktivitást és antioxidáns kapacitást mutattak, mint az illékony vegyületek [8, 13]. Jelen tanulmányban az ABTS scavenging eredményei hasonlóak voltak a DPPH eredményeihez; flavonoid vegyületek, amelyek IC50 értéke < 1 ug/ml, beleértve a hiperozidot (IC50 érték 0,526 ± 0,014 ug/ml), a kaempferol -3-O-rutinozidot (IC50 érték 0,719 ± 0,016 ug/ml), a rutint (IC50 érték) 0,621 ± 0,024 ug/ml), és a luteolin (IC50 érték 0,436 ± 0,026 ug/ml) erősebb ABTS gyökfogó aktivitást mutatott, mint az RFCS (IC50 érték 1430 ± 49 ug/ml). Az egyes illékony vegyületek, például a linalool, a fenil-etil-alkohol, a citronellol és a -bisabolol gyenge gyökellenes aktivitást mutattak (IC50-értékek > 10, 000 ug/ml).

cistanche and tongkat ali reddit

Tirozináz gátló hatások

A tirozináz egy multifunkcionális réztartalmú enzim, amely gombákban, emlősökben és növényekben található [29]. A tirozináznak két különböző enzimaktivitása van, nevezetesen a monofenoláz aktivitása és a difenoláz aktivitása [30]. Elvégeztük a gomba tirozináz tirozináz gátló aktivitásának kezdeti vizsgálatát. E vizsgálat szerint az RFCS erős tirozináz gátló aktivitást mutatott 570 ± 21 ug/ml IC5{28}} értékkel (3. táblázat). Az illékony vegyületek, köztük a linalool, a fenil-etil-alkohol, a citronellol és a -bisabolol, szintén dózisfüggő tirozináz gátló hatást mutattak 730 ± 44 ug/ml, 315 ± 13 ug/ml, 825 ± 31 ug/mL és IC50 értékekkel. 635 ± 22 ug/ml. Az összes flavonoid vegyület, nevezetesen a hiperozid, a kaempferol-3-O-rutinozid, sőt a rutin is erősebb volt a kojsavnál (80 ± 17 ug/ml), és mindegyikük IC50 értéke 1 ug/ml alatt volt. A Solimine jelentéséhez hasonlóan a RODW polifenollal dúsított frakciója, amely flavonoid vegyületeket tartalmaz, nyilvánvaló tirozináz gátló aktivitást mutat 0,41 ± 0,01 ug/ml IC50 értékkel [6]. Eközben az RFCS tirozináz gátló hatása erősebb, mint a Pingyinből származó RODW [13]. A flavonoid tartalom hozzájárul a RODW általános tirozináz gátló hatásához.

cistanche gnc

Antimikrobiális tevékenységek

A különböző rózsafrakciók, az RFCS és a standard antibiotikumok (tetraciklin és hidroklorid) antimikrobiális aktivitási vizsgálatainak eredményeit a 4. táblázat tartalmazza. 250 ug/ml. A P. acnes és S. aureus elleni RFCS MIC értéke 125 ug/ml volt. A többi baktériummal szembeni MIC-érték 250 ug/ml volt. Az RFCS kilenc komponensének MIC és MBC vagy MFC értékeit meghatároztuk az RFCS antimikrobiális hatásaiért felelős összetevők azonosítására. A L. ivanovii és a F. nucleatum volt a legérzékenyebb a -bisabololra, és e fajokkal szemben 8 ug/ml MIC-értéket és 32 ug/ml MBC-értéket mutattak (4. táblázat). A -bisabolol után a fenil-etil-alkohol mutatta a legalacsonyabb MIC és MBC vagy MFC értékeket az RFCS összetevői közül. Összességében az illékony összetevők fontosabb szerepet játszottak az RFCS antimikrobiális aktivitásában, mint a flavonoid vegyületek.

A rózsa különböző frakcióinak antimikrobiális hatásaival kapcsolatos korábbi vizsgálatok hasonló eredményekről számoltak be [8, 28, 31]. Az illóolaj és a rózsa különféle kivonatai, beleértve a vizes kivonatot, az etanolos kivonatot, a kloroformos kivonatot, az etil-acetát-frakciót és a butanol-frakciót, széles spektrumú antimikrobiális hatást fejtenek ki. Az etil-acetát frakció kivételével a rózsa illóolaj viszonylag aktívabb a vizsgált baktériumokkal szemben [28]. A rózsa abszolút és illóolajai nagy mennyiségben tartalmaznak polifenolokat és fenil-etil-alkoholt, amelyek kiemelkedő antimikrobiális tulajdonságokat eredményeznek [8]. Mivel az RODW illóolaj tartalma magasabb, mint az RFCS, a RODW antimikrobiális hatása jobb, mint az RFCS [13]. A ru gosa tea polifenollal dúsított frakciója gátolhatja az Escherichia coli és a Pseudomonas aeruginosa quorum érzékelését és a biofilm képződésének jelentőségét [1]. A rózsaolaj egyes hatóanyagainak, például a linaloolnak, a citronellolnak és a geraniolnak antimikrobiális hatása igazolódott [32, 33]. A mai napig nem értékelték az R. Fenghua RFCS-ének antimikrobiális aktivitását. Ez az eredmény kifejezetten alátámasztja azt a tényt, hogy a fenil-etil-alkohol és más illékony komponensek nagy tartalma hozzájárul az RFCS antimikrobiális aktivitásához [34].

cistanche bienfaits

Következtetések

Vizsgálatunk kimutatta az RFCS erős antioxidáns, antimikrobiális és tirozináz gátló hatását. A fenil-etil-alkohol rózsaszerű aromájának, valamint a tirozináz gátló hatásának és a S. enteritidis alfaj enteritidis, C. albicans és P. acnes elleni antimikrobiális hatásának köszönhetően az RFCS természetes bőrfehérítő és bőrápoló adalékként használható. a kozmetikai iparban. Ezenkívül az RFCS antioxidáns hatása és a L. ivanovii, S. alfaj, E. coli és S. aureus elleni antimikrobiális hatása miatt természetes tartósítószerként és antimikrobiális szerként használható az élelmiszer- és gyógyszeriparban.

Köszönetnyilvánítás

Köszönjük a Fragrant Rose Biological Technology Co., LTD-nek Pingyinben az RFCS biztosítását.

Finanszírozás

Ezt a munkát a Ginseng Planting Resource Collection and Innovation (No. 20151FDA31290) támogatta.

Az adatok és anyagok elérhetősége

A jelenlegi vizsgálat során felhasznált és/vagy elemzett adatkészletek ésszerű kérésre elérhetők a megfelelő szerzőtől.

A szerzők hozzászólásai

GR, GZ és PX tervezte a tanulmányt. GR és GZ felelt az adatgyűjtésért és az adatbevitelért. A PX és XS elemezte az adatokat és megírta a kéziratot. Minden szerző elolvasta és jóváhagyta a végső kéziratot.

Etikai jóváhagyás és hozzájárulás a részvételhez

Ez a fejezet nem tartalmaz emberi résztvevőkkel vagy állatokkal végzett kutatásokat, amelyeket a szerzők végeztek, és nincs beleegyezése sem.

Hozzájárulás a közzétételhez

Nem alkalmazható.

Versengő érdekek

A szerzők kijelentik, hogy nincsenek egymással versengő érdekeik.

Kiadói megjegyzés

A Springer Nature semleges marad a közzétett térképeken szereplő joghatósági igényeket és az intézményi kapcsolatokat illetően.

Hivatkozások

1. Zhang JM, Rui X, Wang L, Guan Y, Sun XM, Dong MS. A Rosa rugosa teából származó polifenolos kivonat gátolja a baktériumok kvórumának érzékelését és a biofilm képződését. Élelmiszer-ellenőrzés. 2014;42:125–31.

2. Tursun X, Zhao YX, Talat Z, Xin XL, Tursun A, Abdulla R, Akber AH. A Rosa rugosa virágkivonat gyulladáscsökkentő hatása lipopoliszachariddal stimulált RAW264.7 makrofágokban. Biomol Ther. 2016;24:184–90.

3. Thao NP, Luyen BTT, Tai BH, Yang SY, Jo SH, Cuong NX, Nam NH, Kwon YI, Minh CV, Kim YH. A Rosa rugosa Thunb gyökereiből származó összetevők patkánybélben történő szacharáz gátlása. Bioorg Med Chem Lett. 2014;24:1192–6.

4. Lee HJ, Ahn JW, Lee BJ, Moon SG, Seo Y. A Rosa rugosa antioxidáns aktivitása. Ksbb J. 2004;19:67–71.

5. Kovacheva N, Rusanov K, Atanassov I. Olajtartalmú rózsa és rózsaolaj termelés ipari termesztése Bulgáriában a 21. században, irányok és kihívások. Biotechnol Biotec Eq. 2010;24:1793–8.

6. Solimine J, Garo E, Wedler J, Rusanov K, Fertig O, Hamburger M, Atanassov I, Butterweck V. Tyrosinase-inhibitory constituents from a polyphenol enriched fraction of rose oil destillation wastewater. Fitoterápia. 2016;108:13–9.

7. Callaway TR, Edrington TS, Anderson RC, Byrd JA, Nisbet DJ. A gasztrointesztinális mikrobiális ökológia és élelmiszerellátásunk biztonsága a szalmonellával kapcsolatban. J Anim Sci. 2008;86:163–72.

8. Shohayeb M, Abdel-Hameed ESS, Bazaid SA, Maghrabi I. A Rosa damascena MILL antibakteriális és gombaellenes hatása. Illóolaj, rózsaszirom különböző kivonatai. Global J Pharmac. 2014;8:01–7.

9. Kim S, Lee S, Gwak K, Lee J, Choi I. Cryptomeria japonica illóolajainak fehérítő hatása és antioxidáns aktivitása. Planta Med. 2011;77:1301.

10. Baek SH, Nam IJ, Kwak HS, Kim KC, Lee SH. Az Euryale ferox magkivonat etil-acetát frakciójának celluláris anti-melanogén hatásai a lizoszómális lebontó gépeken keresztül. Int J Mol Sci. 2015;16:9217–35.

11. Roh JS, Han JY, Kim JH, Hwang JK. A pórsáfrány (Carthamus tinctorius L.) magjából izolált hatóanyagok melanogenezis gátló hatásai. Biol Pharm Bull. 2004;27:1976–8.

12. Takaki A, Yamamoto K. Az oxidatív stressz szabályozása hepatocelluláris karcinómában: hasznos vagy káros? World J Hepatol. 2015;7:968–79.

13. Xue P, Sun XY, Zhang WY, Wang QC, Ren GX. A RODW fitokémiai összetevői, antioxidáns, antimikrobiális, tirozináz gátló hatásai. Modern Food Sci Tech. 2017;33:105–10.

14. Briehl MM. Oxigén az emberi egészségben az élettől a halálig – a redoxbiológia és a jelzések oktatásának megközelítése végzős és orvostanhallgatók számára. Redox Bio. 2015;5:124–39.

15. Ellinsworth DC. Arzén, reaktív oxigén és endothel diszfunkció. J Pharmacol Exp Ther. 2015;353:458–64.

16. Balaguer A, Chisvert A, Salvador A. Környezetbarát LC az aszkorbinsav és származékai egyidejű meghatározására bőrfehérítő kozmetikumokban. J Sep Sci. 2008;31:229–36.

17. Fawole OA, Makunga NP, Opara UL. A gránátalma gyümölcshéj metanolos kivonat antibakteriális, antioxidáns és tirozináz-gátló hatása. BMC Complement Altern Med. 2012;12:1–11.

18. Park KM, Kwon KM, Lee SH. A micéliumkultúra kivonatok antioxidáns aktivitásának és tirozináz gátló tulajdonságainak értékelése. Evid-alapú Compl Alt Med. 2015;2015:616298–304.

19. Thaipong K, Boonprakob U, Crosby K. ABTS, DPPH, FRAP és ORAC vizsgálatok összehasonlítása a guava gyümölcskivonatok antioxidáns aktivitásának becslésére. J Food Compos Anal. 2006;19:669–75.

20. Xue P, Yao Y, Yang XS, Feng J, Ren GX. A ginzeng kivonat javított antimikrobiális hatása hőátalakítással. J Gins Res. 2016;41:180–7.

21. Rusanov KE, Kovacheva NM, Atanassov II. Az olajtartalmú rózsa rózsavirágának és desztillált olaj illóanyagainak összehasonlító gc/ms analízise. Biotechnol Biotec Eq. 2014;25:2210–6.

22. Koksal N, Saribas R, Kafkas E, Aslancan H, Sadighazadi S. Az első rózsaolaj és az első rózsavíz illékony vegyületeinek meghatározása hs-spme/GC/ms technikákkal. Afr J Tradit Complement Alt Med. 2015;1212:145–50.

23. Mahboubifar M, Shahabipour S, Javidnia K. Értékes oxigéntartalmú komponensek értékelése iráni rózsavízben. Gyakornok Int J Chemtech Res. 2014;6:4782–8.

24. Lei G, Wang L, Liu X, Zhang A. A fenil-etil-alkohol gyors kvantitatív meghatározása rózsavízben, valamint a délkelet-kínai és onnan származó rózsavíz és olaj kémiai profilja. J Liq Chromatogr Rela Tech. 2015;38:823–32.

25. Wong PY, Kitts DD. Tanulmányok a petrezselyem (Petroselinum crispum) és koriander (Coriandrum sativum) kivonat kettős antioxidáns és antibakteriális tulajdonságairól. Food Chem. 2006;97:505–15.

26. Li L., Ham H., Sung J., Kim Y., Lee H. Négy különböző rózsafajta metanolos kivonatainak antioxidáns hatásai. J Food Nutr Res. 2014;2:69–73.

27. Netzel M, Strass G, Bitsch I, Konitz R, Christmann M, Bitsch R. A szőlőfeldolgozás hatása válogatott antioxidáns fenolokra a vörösborban. J Food Eng. 2003; 56:223–8.

28. Joo SS, Kim YB, Lee DI. A fehér rózsa virágból származó másodlagos metabolitok antimikrobiális és antioxidáns tulajdonságai. Plant Pathol J. 2010;26:57–62.

29. Saanchez-Ferrer A, Rodríguez-López JN, García-Cánova F, García-Carmona F. Tirosinase: mechanizmusának átfogó áttekintése. Bioch Et Biophy Acta. 1995;1247:1–11.

30. Kim YJ, Uyama H. ​​Tirozináz inhibitorok természetes és szintetikus forrásokból: szerkezet, gátlási mechanizmus és jövőkép. Cell Mol Life Sci. 2005;62:1707–23.

31. Said BOS, Haddadi-Guemghar H, Boulekbache-Makhlouf L, Rigou P, Remini H, Adjaoud A. Illóolajok összetétele, az eucalyptus globulus gyümölcsök hidrodesztillációs kivonatának antibakteriális és antioxidáns hatásai. Ind Crop Prod. 2016;89:167–75.

32. Aridogan BC, Baydar H, Kaya S, Demirci M, Mumcum E. Egyes illóolajok antimikrobiális aktivitása és kémiai összetétele. Arch Pharm Res. 2002;25:860–4.

33. Gochev V, Wlcek K, Buchbauer G, Stoyanova A, Dobreva A, Schmidt E, Jirovetz L. A különböző földrajzi eredetű rózsaolajok, különösen a bolgár rózsaolaj antimikrobiális aktivitásának és összetételének összehasonlító értékelése. Nat Prod Commun. 2008;3:1063–8.

34. Etschmann MMW, Bluemke W, Sell D, Schrader J. A 2-feniletanol biotechnológiai előállítása. App Microbiol Biot. 2002;59:1–8.



Akár ez is tetszhet